لیوان کاغذی جایگزینی برای لیوان پلاستیکی

به طور کلی ظروف یکبار مصرف از جمله لیوان پلاستیکی یا حتی لیوان های کاغذی همگی دارای مزایا و معایبی هستند. مثلا استفاده از لیوان های کاغذی و پلاستیکی به دلیلی عدم نیاز به شستشو کمک به صرفه جویی در مصرف آب می کنند.

ما در مقاله لیوان های پلاستیکی به طور کامل به مزایا و معایب این ظروف پرداختیم.

با توجه به بیان معایب و ضررهای ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در مقاله فوق و همچنین هشدارهای مکرر کارشناسان محیط زیست و سلامت، مصرف کنندگان و شهروندان دوستدار محیط زیست، لیوان کاغذی و به طور کلی ظروف کاغذی را جایگزین ظروف پلاستیکی غیر بازیافتی می کنند.

در این مقاله درباره لیوان های کاغذی و مزایای آن نسبت به لیوان پلاستیکی خواهیم پرداخت.

بزرگترین مزیت لیوان های کاغذی زیست تخریب پذیر بون آنهاست. این لیوان ها به مرور زمان بدون آسیب به محیط زیست تجزیه می شوند. همچنین لیوان های کاغذی را می توان برای نوشیدنی های گرم و سرد استفاده کرد.

در 100 سال اخیر تولید کاغذ حدود 300 درصد افزایش یافته است، در سال 2007 بیش از یک میلیون کاغد برای ساخت ظروف یکبار مصزف کاغذی مثل لیوان کاغذی تولید شد که بیشتر آنها دور ریخته شدند. و این موضوع جز معایب این لیوان ها هستند.

در بیشتر مواقع برای افزایش دوام لیوان های کاغذی از لایه مومی شکل و ضد آب استفاده می شود که این مواد می توانند سبب افزایش روند بازیافت لیوان کاغذی شوند.

با ساخت این لیوان ها از مواد قابل بازیافت می توانیم این مشکل را حل کنیم، این مواد بخاطر عدم نیاز به دستیابی به مواد اولیه خام باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود؛ همچنین باعث کاهش مقدار زباله ها می شود.