مراحل آماده سازی های اولیه تا آماده سازی نهایی لیوان کاغذی

—--- چگونگی تولید و آماده سازی کاغذ لیوان، آماده سازی جهت چاپ، و تولید و بسته بندی نهایی لیوان کاغذی----

1- در مرحله اول كاغذهای گلاسه براق توسط دستگاه مخصوص روکش دار کردن، ماده پلی اتیلن را برروی کاغذ ها روكش می کنند . این ماده پلی اتیلن درواقع همان عاملی هست که سبب جلوگیری از نشت مایعات و بروز اشکالاتی از این قبیل میشود. شایان ذکر است: اگر كاغذ به صورت یك طرفه روكش شود به آن کاغذ سینگل و اگر به صورت دوطرفه روكشدار شوند آن را دابل می گویند . در خصوص تولیدات گروه نیک کاپ، این روند در معتبر ترین کارخانه تولید کاغذ لیوان کاغذی، در کشور کره جنوبی به سفارش گروه نیک کاپ انجام می پذیرد. که این امر سبب شده تا این مجموعه با آرامش خاطر به مشتریان ارجمند خود بهترین روند کیفیت و تولید لیوان کاغذی را ارائه دهد.

2- بعد طی روند روکشدار کردن با ماده پلی اتیلن، كاغذ روكشدار شده در ابعاد سفارش داده شده از سوی گروه نیک کاپ برش داده و به صورت شیت آماده سازی میشوند .

قابل ذکر است کاغذ در ابعاد 65×90 جهت آماده سازی بدنه لیوان کاغذی و رولی به عرض 7 سانتی متر جهت پلوم کردن کف لیوان کاغذی آماده میشود.

—- در ادامه این مقاله به روند آماده سازی طرح لیوان کاغذی جهت چاپ می پردازیم.


طرح لیوان کاغذی توسط تیم خبره و کاردان گروه نیک کاپ برروی یک قالب خاص که بخشی از قطاع یک دایره میباشد چیدمان و طراحی شده و در نهایت براساس تاییدیه نهایی از جانب مشتریان، جهت آماده سازی فیلم خروجی به لیتوگرافی ارسال میگردد.

بعد از آماده سازی چهار زینک مجزا برمبنای چهار رنگ اصلی چاپ، زینک ها برروی ماشین چاپ افست بسته شده و در حضور ناضر چاپ گروه نیک کاپ روند چاپ صورت میگیرد.

در نظر داشته باشید که مرکب مصرفی کارخانه نیک کاپ جهت چاپ لیوان کاغذی مرکب گیاهی و کاملا بدون ضرر می باشد که متاسفانه اکثر تولید کنندگان به دلیل هزینه های بالای مرکب بهداشتی به این امر متعهد نیستند و از مرکب صنعتی استفاده مینمایند که بسیار برای سلامتی فرد مصرف‌کننده مضر خواهد بود.

بدیهی است که در روند چاپ امکان اختلاف رنگی در حدود 10% با رنگی که در مانیتور مشاهده میفرمایید محتمل خواهد بود و این امر یک مقوله طبیعی است.

پس از انجام پروسه چاپ از دستگاه مخصوصی با عنوان لترپرس برای برش نهایی قالب لیوان کاغذی استفاده میشود و کاغذ چاپ شده را به اصطلاح به استروک یا همان کاغذ بدنه لیوان کاغذی تبدیل می نماید.

سپس استروک‌ها در کارخانه نیک کاپ آماده تولید نهایی می‌باشد. استروک ها با دستگاه های مخصوص تولید لیوان کاغذی به صورت تمام اتوماتیک و در محیطی کاملا بهداشتی و استریل روند تولید خود را می‌گذرانند.

برای هر دستگاه یك اپراتور كافی است، وظیفه این اپراتور قرار دادن كاغذ استروك شده لیوان کاغذی در محل ورودی دستگاه و سپس انتقال لیوان های تولید شده به دستگاه شیرینک میباشد .

در این مرحله دیگر تولید لیوان كاغذی به پایان رسیده و تنها بسته بندی آن در كارتن ها باقی مانده است که آن هم بعد از شیرینک، بسته های 50عددی در کارتن‌هایی با حجم 1000 عدد و سایز 40×40 و استحکام بالا جهت جلوگیری از بروز ضایعات حمل در حین ارسال به باربری جهت حمل به شهرستان ها، قرار می‌گیرند. همان طور كه در قسمت بالا توضیح داده شد تمامی مراحل با درنظر گرفتن استاندارد و کیفیت مطلوب صورت می‌پذیرند.